Baaskursus algajatele

ARS Keraamikakeskus pakub keraamiku Triin Lehismetsa savi baaskursust algajatele. See on mõeldud kõigile kunstihuvilistele, vanadele ja noortele, kellele meeldib oma kätega midagi valmistada.
Oled oodatud kursusele kui sa ei ole varasemalt savi ega keraamikaga kokku puutunud ja otsid omale uut loomingulist väljakutset. Kursus toimub kord nädalas, hind sõltub kohalkäimisest. Rohkem infot ja broneerimine kursused@keraamikakeskus.ee

Juhendaja: Triin Lehismets
Vanuseaste: Täiskasvanud; lapsed alates 7.a
Grupi suurus: 10
Hind: Ühe korra hind: täiskasvanud 25€; lapsed 20€. Kuutasu (4 kohtumist): täiskasvanud 75€; lapsed 60€
Kestus: 2 tundi
Toimumiskoht: ARS Keraamikakeskus, Pärnu mnt 154
Toimumisaeg: P 16:00–18:00

ARS Keraamikakeskuse eesmärgiks on arendada keraamikaalast kunsti- ja disainivaldkonda ning vahendada tehnoloogilisi teadmisi ja oskuseid nii professionaalsete kunstnike kui ka tavapubliku hulgas. Aastaringselt toimuvad keskuses koolitused ja keraamikakursused.


Kursusest

ARS Keraamikakeskus pakub keraamiku Triin Lehismetsa savi baaskursust algajatele. See on mõeldud kõigile kunstihuvilistele, vanadele ja noortele, kellele meeldib oma kätega midagi valmistada. Oled oodatud kursusele kui sa ei ole varasemalt savi ega keraamikaga kokku puutunud ja otsid omale uut loomingulist väljakutset. Kursus toimub kord nädalas, hind sõltub kohalkäimisest.


Kursuse ülesehitus

Kursusel alustatakse põhitõdedest ja õpitakse erinevaid savi vormimise tehnikaid nagu:
  • savitombust vormimine
  • ribatehnika
  • saviplaaditehnika
Samuti õpitakse kursusel erinevaid glasuurimise tehnikaid. Kursusel kasutatakse kõrgkuumussavi ning -glasuure. Kursus ei sisalda potikedral treimist. Tasub ka arvestada, et ühe eseme valmimine võtab aega minimaalselt paar nädalat. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine emailiga. Kursusega saab liituda jooksvalt vabade kohtade olemasolul. Kõik materjalid on hinna sees.


Kursuse ülesehitus

Triin Lehismets on saaanud 2021. a Eesti Kunstiakadeemias keraamika erialal bakalaureuse kraadi, hetkel jätkab õpinguid EKAs rakenduskunsti ja disaini erialal. Talle pakuvad põnevust glasuuride väljatöötamine ning glasuurimaailma nüansid. Viimasel ajal on sinna lisandunud ka erinevate savimasside katsetused.
 
shoplink