Kipsivalu töötuba – Botaaniline kipsist reljeef

ARS Keraamikakeskus pakub Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna kipsimeistri Ene Raud-Mägi kipsivalu töötuba, kus saab õppida valmistama oma lemmik lillest või taimest botaanilist kipsist reljeefi.
Oled oodatud kursusele kui naudid isetegemist, armastad loodust ja soovid avastada enda jaoks midagi uut. Varajased oskused ei ole olulised!


Kipsivalu töötuba – Botaaniline kipsist reljeef

Juhendaja: Ene Raud-Mägi
Vanuseaste: täiskasvanud; lapsed vanuses 8–15 aastat
Grupi suurus: 10
Hind: 30€/täiskasvanu; 20€/laps
Kestus: 2 tundi
Toimumiskoht: ARS Keraamikakeskus, Pärnu mnt 154
Toimumisaeg: kokkuleppel, kursust on võimalik tellida
ajavahemikel:
          E 09:00–12:00
          N 09:00–12:00, 16:00–19:00
          R 16:00–19:00
          P 11:00–15:00
ARS Keraamikakeskuse eesmärgiks on arendada keraamikaalast kunsti- ja disainivaldkonda ning vahendada tehnoloogilisi teadmisi ja oskuseid nii professionaalsete kunstnike kui ka tavapubliku hulgas. Aastaringselt toimuvad keskuses koolitused ja keraamikakursused.

Töötoast

ARS Keraamikakeskus pakub Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna kipsimeistri Ene Raud-Mägi kipsivalu töötuba, kus saab õppida valmistama botaanilist kipsist reljeefi. Kursuse jooksul valmistatakse lihtsate vahenditega 1-2 väiksemat plaati, õpitakse kompositsiooni ning erinevaid kipsisegamise võtteid. Oled oodatud kursusele kui naudid isetegemist, armastad loodust ja soovid avastada enda jaoks midagi uut. Varajased oskused ei ole olulised. Kõik materjalid on hinna sees, küll aga võib julgelt kaasa võtta oma lemmiku lille või taime.

Töötoa ülesehitus

Töötuba on jaotatud etappideks:
  • Toimub saviga tutvumine ja savist plaatide rullimine.
  • Taimede või lilledega kompositsiooni loomine savile.
  • Taimemustri kinnitamine savile ja kipsivalu vormi asetamine.
  • Kipsivalu teostamine, kus on ka võimalus lisada oma plaadile traadist riputuskonks. Kipsi tahenemise ajal on osalejatele väike ürditee paus.
  • Pärast pausi on tööprotsessi kõige põnevam osa, kipsvormide avamine ja tulemuste nägemine.
  • Lõpetuseks tööde puhastamine ja viimistlemine, tööd saab koheselt endaga kaasa võtta.
Kursuse lõpus on võimalik soetada kohapealt materjale (kipsi ja savi), et kodus edasi katsetada. Juhendaja toob samuti kaasa erinevaid taimi, oksi ja õisi, mida saab teoste loomisel kasutada. Kursuse jooksul tutvustab Ene lähemalt ka kipsisegamise võtteid ja võimalusi.

Iga osaleja saab lisaks valmistöödele kaasa ka kipsisegamise juhendi.

Juhendaja

Ene Raud-Mägi on keraamika disainer, kes oma loomingus on keskendunud portselanist tarbekeraamikale. Ta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias keraamika magistrikraadi. Viimastel aastatel on kunstnik tegelenud väikelaste nõudesarja KOSU arendamise ja tootmisega ARS Keraamikakeskuses.

Info ja broneerimine

kursused@keraamikakeskus.ee
ars.keraamikakeskus.ee
Pärnu mnt 154
shoplink