Kunstnikud

Ene Raud-Mägi
raudene@gmail.com
Ene Raud-Mägi on keraamikadisainer, kes oma loomingus on keskendunud portselanist tarbekeraamikale. Ta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias keraamika magistrikraadi. Lisaks on õppinud vahetusüliõpilasena Soomes Aalto Ülikoolis keraamikat. Ene töötab koolitajana Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonnas kipsitööde meistrina ja Saku Kultuurikeskuses keraamika- ja kunstiringi juhendajana. Eesti Keraamikute ja Disainerite Liidu liikmena on Raud-Mägi pälvinud mitmeid auhindu, millede hulka kuuluavad eriauhind Eesti Disainimaja konkurss “Laste Asi 2019” ja Eesti Disainimaja konkurss “Väike asi”. Tähtsamad koostööprojektid on Virgo Ceramics ja Tamma Design OÜ ́ga. Viimastel aastatel on kunstnik tegelenud väikelaste nõudesarja KOSU arendamise ja tootmisega ARS Keraamikakeskuses
ARS Keraamikakeskuses on võimalik Ene juhendamisel õppida kipsist mudeli ja valuvormi valmistamist. Rohkem infot kursuste kohta: https://www.eneraud.com/teenused/
Lisaks oma loomingule on Enele alati meeldinud teiste disainerite või tellijate nägemusi teostada. Peale tootearenduse on võimalik tellida kipsist mudelite ja valuvormide valmistamist.

https://www.eneraud.com
https://www.instagram.com/kids_set_kosu/
Mari-Ann Maask
mari-ann.maask@artun.ee
Mari-Ann Maask on hetkel Eesti Kunstiakadeemias 2. kursusel õppiv keraamika eriala tudeng. Oma stuudiopraktikaga ARS keraamikakeskuses alustas ta 2021. aasta suvel, kus tema peamiseks fookuseks ja kireks on 3D saviprinteriga töötamine, uute tehnoloogiliste lahenduste leidmine ja selles vallas oma käekirja arendamine. Tema tööd on värvi ja vormi poolest minimalistlikud, pigem on katsetused keskendunud erinevate mustrite, rütmide ja tekstuuride loomisele.https://www.instagram.com/mariann.maask/
Eliisa Ehin
Eliisa.ehin@gmail.com
Eliisa Ehin on keraamikaga tegelenud juba 20 aastat. Talle meeldib treimine ja erinevate pisidetailide nikerdamine, samuti uute kipsvormide tegemine. Temas peitub tung ennast ning teisi üllatada, kuid samas paeluvad ka traditsioonilised vormid ja funktsionaalsuse olulisus.


 
Johannatammceramics toob teieni tarbekeraamika väikse lisa ekstraga. Julged värvid, eksootilised vormid või mõni muu ootamatu komponent on lisatud põhjamaisele disainile. Tulemuseks on naivistliku mõjuga nõud ja tarbeesemed igapäevaseks kasutamiseks. Johannatammceramics usub, et kõige aluseks on tasakaal.


https://www.facebook.com/johannatammceramics
https://www.instagram.com/johannatammceramics
Kairit Mäeots
tiriakkeraamika@gmail.com
Disainer on oma loomingus kunsti ja disaini vahepeal. See laseb tal luua kasutajale mugavaid esemeid ja lisada neile oma “kiiksu”.
Savi puhul võluvad teda erinevad naturaalsed toonid. Ta eelistab jätta savi glasuuriga katmata, kus võimalik. Nõudel ja ehetel kasutab ta ära portselani enda voolavust ja värvitud massi, mis võimaldab luua audentseid mustreid.
Kogu looming mahub kenasti pseudonüümi Tiriak alla.

Tiriak
https://www.facebook.com/Tiriak-keraamika-435684537188738
Linda Viikant
Linda Viikant Cuulind Art asutaja, Eesti Kunstiakadeemia vilistlane disain- ja rakenduskunstis. Teda inspireerib saviga tööd tehes materjali enda naturaalsus ja looduslähedus. Toore savi, mis algselt saadakse maapõuest, annab vormida milleks iganes looja soovib.
“Oma töös tunnetan ja katsetan savi piire ning mõtisklen, kust lõpeb naturaalne kaoselisus ja algab korrapärane vormi ülesehitus ning vastupidi. Loon uusi maastike ja mustreid ja kannan neid edasi igasse töösse oma loomingus. Selle mängulisuse keskel pean oluliseks ka esemete praktilisust ja mugavust. Minu loomingust võib leida nii muusikariistasid, tarbenõusid kui ka skulptuure - sest mind paelub kõik, mida savi võimaldab luua.”

https://www.instagram.com/cuulind.art/
Maarja Tänav
maarja.tanav@artun.ee
Maarja Tänav on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala 2019. Aastal Kunstnik huvitub peamiselt tarbevormide loomisest. See annab meeldiva võimaluse olla omanäoline, kuid jääda samas ka praktiliseks. Tema loomingut inspireerib loodus ja selles esinev värvirikkus. Maarja Tänav on osalenud ARSi galeriis ühisväljapanekutel. Isikunäitus "Maa värvid " leidis aset 2022 aasta märtsis.

 
Rita Rebaine Lonks
rita.rebaine@icloud.com
Rita Rebaine Lonks on pärit Lätist Riiast, praegu elab Tallinnas. Hetkel ARS Keraamikakeskuse keraamik ja EKA keraamika disaini osakonna magistrant. Hiljutine tunnustus BRUNO Award 2020 raames kategoorias: Tootedisain inimkeskkonna jaoks.

“Minu tööd on lihtsad, keskendudes rohkem sügavamõttelisele uurimusele. Mulle meeldib selle töö juures loomisprotsess, kus ma saan anda savitükile ainulaadsed omadused. Kui inimesed pöörduvad minu poole sooviga keraamikatundideks, siis meeldib mulle pakkuda neile vabas vorms saviga töötamist kas siis kerdal või käsitsi, et pakkuda stressivaba ja lõõgastavat kogemust. Usun, et inimesed peaksid nautima seda meditatiivset kvaliteeti, mida savi vormimine pakub. Mulle meeldib töötada ka taaskasutatud keraamikaga ning anda neile uus otstatve.” 

Instagram: https://www.instagram.com/rita_rebaine_ceramics/?hl=en
Hemmelin Malken
hemmelinmalken@gmail.com
Vabakutseline kunstnik disainer. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2009
hemmelinmalken@gmail.com. tel: 55675026
Mariana Laan
mariana.laan@artun.ee
Mariana Laan on keraamik ja brändi Nüüd Ceramics asutaja. Mariana disainib ja valmistab käsitsi minimalistlikku esteetikat kandvaid lauanõusid ja sisustustooteid. Esemete loomisel lähtub ta eelkõige materjalikesksusest ning lihtsatest geomeetrilistest vormidest. Olles loobunud pea igasugusest dekoratsioonist, mängivad tema nõudes pearolli materjali iseloom ja eripära. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis majandusteaduse õppekava (MA, 2006) ja Eesti Kunstiakadeemias keraamika õppekava (BA,2014). Mariana tööd on olnud esindatud  Eesti disaini tutvustavatel näitustel Prantsusmaal, Jaapanis, Londonis jm. Mitmed nimekad Tallinna restoranid kasutavad Nüüd Ceramicsi taldrikuid, vaagnaid ja muud keraamikat igapäevaselt.
 
Katri Palmik
katripalmik@gmail.com
Katri Palmik on brändinime LUIK all tegutsev  keraamika haridusega disainer. LUIK looming on minimalistlik. Kuid selles on ruumi materjalile, vormile ja tekstuurile. Tuleb neid lihtsalt enda ümber märgata. Näiteks uusima kollektsiooni VITAMIN sarja kõrvarõngad said alguse tühjadest vitamiini tableti pakenditest. Tableti pesadel tekkinud tekstuurid jäid silma ja pinnad saidki portselani valatud.

https://www.facebook.com/luikdisain
https://www.instagram.com/luikdisain/
shoplink