Glasuuri värvitestide töötuba

ARS Keraamikakeskus pakub keraamiku Triin Lehismetsa glasuuride värvitestide töötuba, kus saab õppida kuidas ise segada toorainest kokku glasuuri. Töötoas osalemiseks on vajalik eelnev kogemus savi ja keraamikaga.
Hind sisaldab lisaks juhendamisele ka 50 portselanist ettepõletatud testplaati, toorained ja glasuuripõletust (1230 C°).


Glasuuri värvitestide töötuba

Juhendaja: Triin Lehismets
Vanuseaste: täiskasvanud
Hind: 250€, maksmine toimub kohapeal sularahas
Kestus: 4–5 tundi
Toimumiskoht: ARS Keraamikakeskus, Pärnu mnt 154
Toimumisaeg: kokkuleppel

ARS Keraamikakeskuse eesmärgiks on arendada keraamikaalast kunsti- ja disainivaldkonda ning vahendada tehnoloogilisi teadmisi ja oskuseid nii professionaalsete kunstnike kui ka tavapubliku hulgas.
Aastaringselt toimuvad keskuses koolitused ja keraamikakursused.

Töötoast

ARS Keraamikakeskus pakub keraamiku Triin Lehismets glasuuride värvitestide töötuba, kus saab õppida kuidas ise segada toorainest kokku glasuuri. Töötoas osalemiseks on vajalik eelnev kogemus savi ja keraamikaga.

Hind sisaldab lisaks juhendamisele ka 50 portselanist ettepõletatud testplaati, toorained ja glasuuripõletust (1230 C°).

Töötoa ülesehitus
Töötoa käigus saab lühiülevaate glasuuriks vajalikest koostisosadest. Eelnevalt valitud glasuuriretseptide järgi segame valmis väikese koguse (u 75-100ml) 35 erineva värvi kombinatsiooni, mis põletatakse kohapeal elektriahjus 1230 kraadi juures. Ülejäänud glasuurid saab endaga kaasa võtta, et siis juba kodustuudio ahjus neid katsetada.

Enne töötuba on vaja valida välja sobiv glasuuri retsept, mida sooviks testima. Selleks ei sobi poest ostetav glasuur. Võib valida kas läikiva või matt glasuuri, värvus ei ole oluline. Kui ei oska ise retsepti leida, siis saab juhendajaga kontakteeruda ja koos sobiliku retsepti välja valida.

NB! Eripõletust nõudvad glasuurid (nt kristallglasuurid) või väga voolavad glasuurid ei sobi.

Valmistatud värvikombinatsioonid kantakse sisse kastmise teel eelnevalt ettepõletatud portselanist testplaatidele. Kui on soovi katsetada mõnda teist savi (nt tume savi vms), siis on vaja osalejal need enne töötuba ise ette valmistada.

Testplaadid peavad olema mõõtudega 5x10cm ja vähemalt 5 mm paksused. Need peavad olema kuivatatud plaatide vahel, et ei läheks kõveraks ning pealt siledad ja ilma tekstuurita. Kui on soovi teha tumedast savist testplaadid, siis peab need olema toorest peast nummerdatud.

Juhendaja
Triin Lehismets on saaanud 2021. a Eesti Kunstiakadeemias keraamika erialal bakalaureuse kraadi, hetkel jätkab õpinguid EKAs rakenduskunsti ja disaini erialal. Talle pakuvad põnevust glasuuride väljatöötamine ning glasuurimaailma nüansid. Viimasel ajal on sinna lisandunud ka erinevate savimasside katsetused.

Info ja broneerimine
kursused@keraamikakeskus.ee
ars.keraamikakeskus.ee
Pärnu mnt 154
shoplink